DRZEWA, KRZEWY I BYLINY

Flora Watercolor J&K

  O FIRMIE

 

Podczas trzech dni Międzynarodowej wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE można będzie zobaczyć obrazy Jolanty Drozd Krystyny Lubanski na Stoisku – Flora Watercolor J&K
Można też będzie uczestniczyć w warsztatach malarskich, pokazach-demo posłuchać, zdobyć wiele ciekawych informacji na temat akwareli.

I chociaż tematy botaniczne pojawiają się w sztuce od wieków, to nie każdy akwarelista ma odwagę, by się z nimi zmierzyć. Ta tematyka zawsze inspirowała malarzy, ale współczesny odbiorca oczekuje czegoś więcej niż realizm to właśnie odnajdziemy w obrazach obu artystek

Jolanta – malarka-akwarelistka, ilustratorka i kaligrafka. Zawodowo zajmuje się wystawiennictwem, projektowaniem graficznym i ilustracją. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Jako projektantka i grafik od wielu lat współpracuje z Agencją Promocji Zieleni i Związkiem Szkółkarzy Polskich, a ostatnio z Ogrodami Zamku Królewskiego w Warszawie. Nic więc dziwnego, że natura stała się ważnym tematem jej akwarel. Na jej obrazach pełnych światła, powietrza, rośliny żyją zatrzymane w odwiecznym ruchu ku słońcu, krzyczą kolorem i radością. Jest w tych akwarelach odwaga, a jednocześnie precyzja.

Krystyna – akwarelistka, często prowadzi warsztaty na terenie Polski i demo-malowanie przed publicznością, podczas których malując opowiada o swojej pasji. Od 2018 roku ma swój kanał wideo na Youtubie – Spotkania przy akwareli. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich SAP. W swoim malarstwie lubi przypadek, doszukiwanie się w plamach form i tego co daną roślinę określa, Jej malarstwo akwarelowe to swoisty ogród sztuki, bo tak jak w ogrodzie, mnóstwo w tych obrazach zaskoczeń, sposobności do odkrywania, wreszcie… piękna.  

 

  PRODUKTY

1 2

   FORMULARZ KONTAKTOWY

 
DO GÓRY